Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie


Płatności obsługuje Transferuj.pl

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies (czytaj więcej). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Antena Elita DVB-T / DVB-T2 Full HD 121dBuV

Antena Elita DVB-T / DVB-T2 Full HD 121dBuV

NOWOCZESNA ANTENA POKOJOWA:

ELITA DVB-T/DVB-T2 HD Premium!

HIT 2011 roku doczekał się następcy!

Nowy, udoskonalony MODEL 2012!Więcej szczegółów


55,00 zł

5670

Nie mogąc pogodzić się z oszukiwaniem potencjalnych nabywców, napływem chińszczyzny i wybrakowanego towaru na nasz rynek, postanowiliśmy wprowadzić prestiżowy produkt dla osób, które cenią sobie przede wszystkim jakość, niezawodność i bardzo dobre parametry. Wychodząc na przeciw wymaganiom wszystkich naszych klientów oraz bazując na doświadczeniu zebranym podczas współpracy z innymi producentami, zaprojektowaliśmy
i wyprodukowaliśmy produkt, który ma zaspokoić oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających klientów. 

Antena ELITA przeznaczona jest do odbioru naszej standardowej analogowej oraz cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T.
Posiada bardzo dobre parametry, dzięki zastosowaniu wysokiej klasy wzmacniacza niskoszumowego
o wielostopniowym wzmocnieniu sygnału. Poziom wzmocnienia jest optymalny dla właściwej jakości sygnału
i pozwala na odbiór programów HD (wysokiej rozdzielczości). Antenę ELITA można wykorzystać także do odbioru transmisji UKF FM, czyli programów radiowych analogowych. Niebawem przekaz telewizyjny DVB-T w naszym kraju zostanie rozszerzony o dostęp do cyfrowych sygnałów radiowych. Antena ELITA umożliwia ich odbiór w najwyższej jakości.

 

Elementy, z których jest wykonana, zostały dobrane pod względem ich jakości, a nie ceny. Zastosowana obudowa nie wprowadza tłumienia sygnału. Czarny kolor z wysokim połyskiem idealnie pasuje do nowoczesnego sprzętu RTV. Podstawa wyposażona jest w nóżki antypoślizgowe z tworzywa, nie rysującego powierzchni, na której antena będzie ustawiona.


Konstrukcja anteny pozwala na odbiór z wykorzystaniem propagacji wielodrogowej OFDM (ang. Orthogonal Frequency-Division Multiplexing) oraz REFLECTED WAVE - odbiór sygnału radiowego odbitego od budynków, ścian
i innych przedmiotów.
W krótkim okresie ilość telewizyjnych programów DVB-T rozszerzy się o kolejne. Przekaz sygnału naziemnej telewizji analogowej w roku 2013 zostanie wstrzymany. Dzięki antenie ELITA nie zauważysz tego momentu. Sygnał cyfrowej naziemnej TV przewyższa jakością przekaz satelitarnych programów telewizyjnych. Pokrycie Polski sygnałem DVB-T ma sięgać aż 99%, przez co odbiór ulubionych programów będzie możliwy praktycznie wszędzie! Bezpłatny dostęp do coraz większej oferty zaczyna stopniowo wypierać pakiety platform satelitarnych.
Jakie programy można odebrać dzięki naszej antenie?
Na chwilę obecną (w zależności od nadajnika) są to: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVN, Polsat, TV4, TV6, TV Puls, TVN 7, Polsat Sport News.
Niebawem pojawią się nowe kanały!
Docelowo na obszarze Polski, możliwy ma być odbiór około 30 kanałów w standardzie międzynarodowym DVB-T!
Obecnie programy te są całkowicie bezpłatne!

Dane Techniczne
Nazwa Antena Elita
Kod EL201201
Wzmocnienie wzmacniacza 28-32 dB (UHF 32 dB)
Maksymalny poziom wyjściowy
antena + wzmacniacz
MAX do 121 dBμV
Ilość wyjść 1 typ F (FM, VHF, UHF)
Zakres pracy 47-400, 470-870 MHz
Reguacja wzmocnienia opcja* (MAX)
Polaryzacja H
Zasilanie sieciowe
przewód sygnałowy
230/12V/0,05A
RG59 2.5m
Zasilanie z tunera* 5V 0,03A
Wymiary 285x155x105 mm
Masa kpl. w opakowaniu 0,54 kg

*Inteligentny układ zasilania automatycznie wykrywa źródło, z jakiego jest zasilany wzmacniacz w antenie. Jeżeli odbiornik DVB-T posiada możliwość zasilania aktywnej anteny, po włączeniu tej opcji w odbiorniku, jest możliwe wyjęcie zasilacza sieciowego z gniazdka 230V. Antena będzie zasilana przewodem sygnałowym z odbiornika. Zachęcamy do wykorzystania tej opcji. Pozwoli to zaoszczędzić energię elektryczną, dzięki czemu ograniczymy koszty, ale także zadbamy o środowisko naturalne.

 

ZESTAW ZAWIERA:


- antenę Elita DVB-T HD,

- zasilacz sieciowy wraz z kablem do podłączenia anteny,

- instrukcję obsługi w języku polskim,

- pudełko,

- paragon 

 

Do odbioru telewizji najczęściej stosowana jest instalacja antenowa zewnętrzna. Zazwyczaj bez kosztownego uziemienia, przez co sprzęt elektroniczny a także nasze zdrowie narażone jest na groźne wyładowania atmosferyczne. Zabezpiecz odbiornik, używając anteny wewnętrznej. Zastosowanie anteny (pokojowej) ELITA wyklucza przypadek uderzenia pioruna w instalację antenową.

 

 

 

No dobrze, ale jaką mam gwarancję, że nie zostanie wdrożony jakiś nowy system nadawania programów telewizyjnych i antena będzie bezużyteczna?

 


Projektując antenę poszliśmy o jeden krok do przodu. W tym celu zbadaliśmy co dzieje się na rynku zachodnim, skąd przywędrowała do nas telewizja cyfrowa naziemna. Odkryliśmy, że w Wielkiej Brytanii został wprowadzony już system nadawania naziemnej telewizji cyfrowej drugiej generacji DVB-T2. Antenę Elita DVB-T unowocześniliśmy i przystosowaliśmy do obsługi również tego systemu nadawczego, który z czasem dotrze do Polski.

 

Kupując naszą antenę będą już Państwo na to przygotowani!